کتاب های من

image_pdfimage_print

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

امام صادق (ع) می فرماید:

ای مفضل، در نعمت هایی که خداوند به انسان ارزانی داشته است بیندیش …

از جمله این نعمت ها نویسندگی است که اخبار گذشتگان را به باز ماندگان و از بازماندگان به آیندگان می رساند. به سبب آن است که دانش ها و آداب و جز آن ها در کتاب ها جاویدان می ماند.

 

علاقه به نویسندگی و همچنین احساس دین در مسیر حرفه ای به منظور ترویج علمی رشته های حوزه های مالی و بالاخص رشته حسابداری، باعث شد که اینجانب از سال ۱۳۹۴ اقدام به تالیف برخی کتب در این حوزه نمایم.

کتاب هایی که به چاپ رسانده ام:

۱- حسابداری مالی و کنترل مدیریتی.

کتاب حسابداری مالی و کنترل مدیریتی - نویسنده: سعید رستمی

کتاب حسابداری مالی و کنترل مدیریتی – نویسنده: سعید رستمی

این کتاب اولین تجربه اینجانب و دریچه ورود به دنیای نویسندگی می باشد که در سال ۱۳۹۴ توسط انتشارات قلم مهر زنجان به چاپ رسید.

در این کتاب مباحثی نظیر: اهداف حسابداری مالی و کنترل مدیریتی، چگونگی تاثیر حسابداری مالی بر کنترل مدیریت طبق استانداردهای بین المللی حسابداری IFRS را در بر می گیرد.

جهت مطالعه این کتاب کلیک نمایید.


۲- بانکداری اسلامی در عصر جدید.

کتاب بانکداری اسلامی در عصر جدید - نویسنده: سعید رستمی

کتاب بانکداری اسلامی در عصر جدید – نویسنده: سعید رستمی

کتاب “بانکداری اسلامی در عصر جدید” در آبان ماه سال ۱۳۹۶ توسط انتشارات قلم مهر زنجان به چاپ رسیده است و تجربه دوم اینجانب می باشد که به صورت کاملا تخصصی به بررسی موضوع بهره و ربا در بانکداری اسلامی و ارائه راه حل هایی جهت رفع مشکلات موجود به رشته تحریر درآمده است.

در ابتدای این کتاب تاریخچه بانکداری و خدمات مالی اسلامی و سنتی مورد بحث قرار گرفته است. در فصل های بعدی این کتاب مطالبی نظیر خدمات بانکی، انواع قراردادهای اسلامی قابل انعقاد در بانک ها، اوراق بهادار اسلامی و موضوعات تخصصی بانکی مانند مدیریت دارایی ها در بانک ها، مخاطرات بانکداری، تامین مالی در بانک، نظارت بانکی و … مورد بررسی و بحث قرار گرفته است.

همچنین در این کتاب سعی شده است که به سوالات عمومی جامعه در خصوص بهره تسهیلات بانکی، تسهیلات اسلامی و … پاسخ داده شود.

جهت مطالعه این کتاب کلیک نمایید.


۳- ربا و صنعت بانکداری.

کتاب ربا و صنعت بانکداری - نویسنده: سعید رستمی

کتاب ربا و صنعت بانکداری – نویسنده: سعید رستمی

تجربه سوم این جانب با نام “ربا و صنعت بانکداری” در دی ماه ۱۳۹۶ توسط انتشارات قلم مهر زنجان به چاپ رسیده است.

این کتاب به بررسی تاریخی و سیر حرکت خدمات مالی و بانکداری اسلامی، قوانین بانکی در سطح ملی و بین المللی، انواع قراردادهای مجاز در صنعت بانکداری پرداخته است.

از آن جایی که سیر تاریخی ممنوعیت بهره و ربا در ادیان ابراهیمی به صورت مقایسه­ ای تقریبا در هیچ کتابی مورد بحث قرار نگرفته است، لذا ممنوعیت بهره در سایر ادیان نیز وجود دارد و صرفا محدود به دین اسلام نمی باشد. این ممنوعیت در گذر زمان در ادیان ابراهیمی به جز دین اسلام دستخوش تغییراتی شده است که موجب شده است نظرات فلاسفه و بزرگان مسیحی و یهودی در اندیشه های مالی وارد شود و این ممنوعیت دچار تغییراتی گردد.

جهت مطالعه این کتاب کلیک نمایید.


۴- حسابرسی به زبان ساده.

کتاب حسابرسی به زبان ساده - نویسنده: سعید رستمی

کتاب حسابرسی به زبان ساده – نویسنده: سعید رستمی

تلاش مستمر و تجربه چهارم اینجانب در تالیف کتب حسابداری و حسابرسی با نام “حسابرسی به زبان ساده” می باشد.

در این کتاب مهارت های حسابرسی، به کارگیری و استفاده صحیح از این مهارت ها، محور آموزش قرار گرفته است. این کتاب با هدف آشنایی و توضیحات حسابرسی به زبان ساده برای دانشجویان و علاقه مندان به یادگیری و موفقیت در عرصه علم حسابداری و حسابرسی به رشته تحریر درآمده است. سعی شده است تمامی سرفصل های حسابرسی به زبانی ساده توضیح داده شود تا دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های حسابداری و حسابرسی با مباحث اصلی حسابرسی به سرعت آشنا شوند، و در صورت داشتن علاقه بتوانند باقی مسیر تحصیلی و کاری خود را به صورت حرفه ای در این رشته ادامه دهند.

همچنین سایر علاقه مندان به حوزه حسابرسی نیز قادر خواهند بود به درک اجمالی از این رشته و این حرفه دست یابند.

جهت مطالعه این کتاب کلیک نمایید.


و این مسیر ادامه دارد …
عزیزانی که تمایل دارند نسخه کاغذی هر کدام از کتاب ها را داشته باشند، می توانند از طریق فرم زیر کتاب مورد نظر خود را سفارش دهند.

انتخاب یک یا چند گزینه نیاز است.

CAPTCHA
لطفا صبر کنید